Сьогодні у м. Черкаси відбувся урочистий мітинг з нагоди 70-річчя визволення міста від фашистських загарбників. У ньому взяли участь керівництво міської та обласної влади, ветерани Великої Вітчизняної війни, на чолі з головою міської організації Ради Ветеранів України Іваном Губським, громадськість міста.З вітальним словом виступив на мітингу секретар міської ради, в.о. міського голови Черкас Віктор Білоусов.
Звертаючись до учасників зібрання, насамперед, до воїнів-визволителів, Віктор Федорович, від імені депутатів Черкаської міської ради, виконавчого комітету і від себе особисто сердечно привітав всіх жителів міста із сімдесятиріччям визволення Черкас від фашистських загарбників.
– 14 грудня 1943 року, завдяки героїзму і доблесті наших воїнів, після кровопролитних, протягом майже місяця боїв і чотириразового штурму, наше рідне місто остаточно було звільнене від фашистів. У цій жорстокій битві смертю хоробрих загинуло близько шести тисяч радянських солдатів, які назавжди залишилися лежати на дніпрових кручах, або були поглинуті крижаними водами Дніпра, - наголосив Віктор Федорович.
За його словами, нині до цього світлого переможного дня дожили лише вісім безпосередніх учасників визволення нашого міста, і ми вважаємо їх справжніми героями, як і тих, кого вже немає серед нас.
Виконком міської ради прийняв рішення: із січня 2014 року усім визволителям щомісячно буде виплачуватись пожиттєва стипендія.
- До сьогоднішньої пам’ятної дати ми випустили медалі «70-річчя визволення Черкас», якими буде нагороджено 250 воїнів-визволителів, учасників бойових дій, учасників війни, а також активістів ветеранського руху, - розповів Віктор Федорович.
Віктор БІлоусов зауважив, що у вдячній пам'яті черкащан навіки залишаться усі ті, хто здійснив подвиг, визволяючи наше прекрасне місто.
Сьогодні їх імена носять 23 черкаські вулиці. А два дні тому, 12 грудня, на будинку по вулиці Хрещатик урочисто відкрита меморіальна дошка на честь Героя Радянського Союзу, легендарного командира окремого 259-го танкового полку, що визволяв Черкаси – Олексія Лук’янова.
Міська влада робить і надалі робитиме все для того, щоби місця захоронень та пам’ятні місця, пов’язані з героїчною історією нашого і інших народів СРСР, було впорядковано належним чином, зокрема, і Пагорб Слави та алея Слави, - наголосив секретар міської ради.
Вітаючи учасників зібрання, Сергій Тулуб, зазначив що бойові подвиги визволителів Шевченкового краю – воїнів Першого та Другого Українських фронтів, назавжди залишаються в наших серцях. Під командуванням генерала армії Івана Ватутіна та маршала Радянського Союзу Івана Конєва, 22-м з’єднанням і частинам, за визволення Черкас було присвоєно найменування черкаських.
А також підкреслив, що обласна влада спрямовує свою діяльність на реалізацію соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича і за три роки неухильно зростає увага до ветеранів Великої Вітчизняної війни. Це – й забезпечення їх власним житлом, автомобілями, оздоровленням в санаторно-курортних закладах, зростання розміру пенсій, запровадження низки додаткових пільгових виплат ветеранам та інвалідам війни за рахунок місцевих бюджетів.
120 тисяч воїнів і партизанів – представників різних народів Радянського Союзу віддали своє життя за визволення Черкащини. Свідченням нашої шани і пам’яті про ті буремні роки є масові молодіжні заходи, мітинги, факельні походи, Марш пам’яті, які нині проходять в населених пунктах області
Голова обласної ради Валерій Черняк, долучившись до виступу голови облдержадміністрації, виконав приємну місію – зачитав Вітальну телеграму Голови Верховної Ради України Володимира Рибака із 70-річчям визволення Черкас від фашистських загарбників. У вітанні йдеться:
«Святковий день очищення рідної землі від коричневої чуми завжди залишатиметься незабутньою подією. Радість і скорбота, біль і надія нагадуватимуть про ратний подвиг воїнів-визволителів міста.
Багато років минуло, але ця героїчна сторінка нашої історії є невичерпним джерелом патріотизму та наслідування для прийдешніх поколінь. Низько вклоняємось тим, хто пройшов і війну, і голод, і розруху, проте не зломився, не втратив віри, а продемонстрував приклад безкорисного служіння малій батьківщині, змінюючи своєю копіткою працею кожен день життя на краще.
Бажаю вам, шановні ветерани, доброго здоров’я, гарного настрою, родинного затишку і тепла, добробуту і щастя.
Миру вам, сонця, усіляких гараздів!»
Від імені Черкаської міської Ради ветеранів війни, Збройних Сил і праці виступив і привітав черкащан голова цієї ради Іван Губський:
– Ви знаєте, багато воїнів полягло за визволення міста Черкаси – біля шести тисяч. 32-м із них було присвоєно високе звання Героїв Радянського Союзу, вісьмом із них – посмертно. Міська влада свято береже їх пам'ять. Нині у місті проживають біля 7 тисяч ветеранів бойових дій, інвалідів Великої Вітчизняної війни, працівників тилу. І ми вдячні Вам, Сергію Борисовичу, вдячні міській владі за ту пам'ять, яку ви зберігаєте про Велику Вітчизняну війну. Ветерани завжди пам’ятатимуть про це і будемо продовжувати цю славну справу. А сьогодні підемо і поклонимось могилам ветеранів, покладемо до них квіти! – закликав Іван Губський.
Источник: rada.cherkassy.uaUFL - доставка цветов
Черкассы.