Усик vs Князєв: яскрава подія у світі боксу
18 квітня у київському Палаці Спорту відбудеться одна з найочікуваніших подій боксу весни-2015: перший у цьому році турнір компанії братів Кличко. Цього вечора на рингу Інтерконинентальний чемпіон за версією WBO Олександр Усик захищатиме свій титул. Супротивник Олександра – дійсний чемпіон Росії в тяжкій вазі Андрій Князєв. Офіційно заявлений регламент поєдинку – 10 раундів. Цей бій допоможе Олександрові не лише довести своє право на пояс чемпіона, він також приблизить його до основної мети – отримання титулу чемпіона світу.
Напередодні цього доволі непростого напруженого бою пропонуємо Вам дізнатись більше про історію розвитку боксу в нашій країні в цілому та про цього молодого українського богатиря зокрема.
Переглянути фото в повному розмірі
Кулачний бій: цікаві факти
У світі існує ще декілька назв цього виду спорту – pugilism, що означає «кулачний бій» та prizefighting «бій за нагороду». Перші свідчення про кулачний вид боротьби стосуються острова Крит і датуються 1500 роком до н. е. Ось ще декілька цікавих фактів з історії цього спорту:
- у I тис. до н.е. був включений до обов’язкової програми Олімпійських ігор;
- призовий варіант цього виду спорту з’явився у Англії у XVIII ст.;
- перші правила боксу, наближені до сучасних, були розроблені власником цирку (1743 р.);
- «Правила Квінсбері» (1867 р.), якими користуються і зараз, наблизили бокс до спорту і врегулювали всі технічні питання: від захисту та екіпірування до тривалості раундів;
Переглянути фото в повному розмірі
Розвиток боксу в Україні
В історії виділяють декілька міст, які започаткували боксерський рух в Україні. Найперша секція була відкрита у 1907 році у Києві, у товаристві «Сокіл». З приїздом француза Марселя Ратьє, київська школа починає виховувати чемпіонів та переможців (Пяткін, Турчанінов, Клян, Касіль та ін.).
У 1918 році в Україні відкривається ще один центр боксу – в Одесі. За 10 років тут нараховувалось вже три групи тренувальних боксерських гуртків. Найвідоміші спортсмени-призери чемпіонату СРСР вийшли якраз з цих колективів.
Третій боксерський центр, започаткований у 1921 році, – Харків. Гарні тренери та світові методики допомогли чисельним секціям виховати справжніх чемпіонів і професійних викладачів.
З 1933 по 1940 рік на рахунку українських боксерів було вже 13 медалей. 1945 була створена Федерація Боксу, яка займалася роботою з підготовки тренерів та молодих боксерів.
До 1990 року на рахунку наших спортсменів та заслужених майстрів спорту були титули чемпіона світу, чемпіона Європи, багатократного чемпіона СРСР.
Переглянути фото в повному розмірі
Видатні українці: Олександр Усик
Професійне. Сьогодні на рахунку заслуженого майстра спорту Олександра вже безліч звань і титулів:
- багаторазовий чемпіон України;
- чемпіон Європи (2008);
- чемпіон світу (2011);
- олімпійський чемпіон (2012);
- інтерконтинентальний чемпіон у першій важкій вазі (за версією WBO).
Переглянути фото в повному розмірі
До Олімпійських ігор в Усика було вже достатньо перемог та нагород, адже його перший європейський турнір відбувся ще у 2006 році. Тоді він програв першість росіянину Матвію Коробову, проте за 2 роки, у 2008, Олександр виграє Кубок Стренджа (Болгарія). Цього ж року спортсмен виступав уже у напівважкій вазі, де й завоював Кубок Європи.
11 серпня 2012 року Олександр виборов таку омріяну золоту олімпійську медаль. Глядачам цей бій запам’ятався образом козака та легендарним гопаком, який Олександр станцював після бою. Тоді ж він виступає за професійну команду «Українські отамани».
Переглянути фото в повному розмірі
У вересня 2013 Усик почав професійну кар’єру під керівництвом тренера Джеймса Алі Башира, який працює в команді Володимира Кличка.
Перший бій за Інтерконинентальне чемпіонство закінчився безапеляційною перемогою нашого козака у 7 раунді. Тепер прийшов час наступного кроку до отримання поясу чемпіону світу за версією WBO – боїв з іншими боксерами-претендентами. І цього разу вибір прийшовся на Андрія Князєва.
Особисте. Окрім всього, Олекснадр – чудовий чоловік та любячий тато. З дружиною Катею вони знайомі зі школи: навчались у паралельних класах. Одружилися Усики 29 вересня 2009 року.
Переглянути фото в повному розмірі
Зараз подружжя виховує трьох діток, і усі вони зимові, до речі:
- дочка Ліза народилась у лютому 2010 року;
- син Кирило – у лютому 2013 року;
- син Михайлик – у січні 2015 року.
Але це ще не кінець! «Хочу чотирьох дітей – двох хлопчиків і двох дівчаток. Це ж прикольно! Я за те, щоб був демографічний приріст в країні: щоб україночок і українців було більше» – зізнається Олександр. І ми віримо, що так і буде.
Побажаємо Олександру Усику перемоги та вболіватимемо за нашого молодого чемпіона!
Пишаймося своїми героями, бо ми того варті!
{
Ще цікаве про Україну та українців: